Φιλικό: ΝΠΣ Βόλος 1-1 Απόλλων Σμύρνης

Από τον Δημήτρη Φωτεινόπουλο

Ισόπαλοι ήρθανε ΝΠΣ Βόλου και Απόλλωνα Σμύρνης,με σκορ 1-1, στην φιλική αναμέτρηση του απογεύματος του Σαββάτου 09 Σεπτεμβρίου.

Στο Γήπεδο της Νεάπολης αναμετρήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση ΝΠΣ Βόλου και Απόλλωνας Σμύρνης με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό με γκολ του Πέντα, ενώ οι “Κυανόλευκοι” ισοφάρισαν στο 30ο λεπτό με τον Τομάς.

Για τον Απόλλωνα Σμύρνης αγωνίστηκαν οι Βάρκας και Κουγιός, για τους οποίους απομένει μόνο η ανακοίνωση της απόκτησης τους.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Ενγκουεμ, Καμπαγιέρο (Δώρης 46′), Πίτου Γκαρσία (Κότο 61′), Ηλιόπουλος (Φράγκος 68′), Πέντα, Μάντζης (Πίσπας 71′).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βάσιτς (Αστράς 46′), Κοντοές, Ναδάλες (Ρώσση 65′), Τζανετόπουλος (Κύργιας 46′), Λούκιτς (Βαφέας 46′), Ζοάο Πέδρο (Γκονζάλες 60′), Ντ’Ούρσο (Γκίνο 65′), Τόμας (Κοντογιαννόπουλος 70′), Μάντζιος (Σικαμπάλα 46′), Οριουέλα, Βάρκας (Κουγιός 70′).