HomeΜπάσκετΒ΄Εθνική Μπάσκετ

Νικητής ο Σόρντο με Hyundai στο Ράλι Σαρδηνίας
Στον θρόνο της η Λίβερπουλ
Άμεση επιστροφή του Ράλι Ακρόπολις στο WRC

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσε η αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού κερδίζοντας αυτή την φορά την Καρδίτσα με σκορ 95-89 στο πιο δύσκολο φετινό παιχνίδι των Πειραιωτών μέχρι στιγμής.

Οι παίχτες του κυρίου Τσαλδάρη έφτιαξαν διαφορά ακόμα και με 12 πόντους,όμως στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 81-81 στο 37ο λεπτό του παιχνιδιού.

Στο τελευταίο τρίλεπτο ο Τσόχλας όμως με την εμπειρία του βοήθησε την ομάδα να φτάσει στην τρίτη ισάριθμη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Τσόχλας(19 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ), Μελισσαράτος (20 πόντους, 3 ριμπάουντ), Παπαδιονυσίου(13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ).