Η πρόκριση θα κριθείστην Λαμία ήττα για την ομάδα με 1-0 από τον Πανιώνιο

HomeΚύπελλο Ελλάδος Ποδόσφαιρο

Από τον Λαμιώτη Άλλο πρωτάθλημα, άλλο κύπελλο για αυτό και το τελικό 1-0 στο Πανιώνιος - Λαμία, στο πρώτο από τα μεταξύ τους παιχνίδια για την προη

Λευκή ισοπαλία Λαμία και Απόλλων Σμύρνης
Βήμα πρόκρισης η Λαμία 1-0 τον Παναθηναϊκό!!!
Διπλό σωτηρίας η Λαμία 1-2 τον Πλατανιά!!!

Από τον Λαμιώτη

Άλλο πρωτάθλημα, άλλο κύπελλο για αυτό και το τελικό 1-0 στο Πανιώνιος – Λαμία, στο πρώτο από τα μεταξύ τους παιχνίδια για την προημιτελική φάση του θεσμού, αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς για το ματς που θα γίνει στο ΔΑΚΛ σε δύο εβδομάδες.

Σε ένα παιχνίδι που είχε καλό ρυθμό στο πρώτο 45λεπτο, αλλά δεν είχε γκολ, οι καλύτεροι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 70’ σε ένα διάστημα που είχαν αρχίσει να αγχώνονται.

Η Λαμία μάλιστα θα μπορούσε να είχε εκμεταλλευτεί τον προσωρινό ενθουσιασμό των αντιπάλων της χάνοντας μοναδική ευκαιρία πέντε λεπτά αργότερα να ισοφαρίσει.

Το υπόλοιπο παιχνίδι γενικά κύλησε με αρκετά λάθη και με λίγες συγκινήσεις.

Σαφώς πιο επιθετικοί οι Νεοσμυρνιώτες απέναντι σε μια Λαμία που είχε νέα πρόσωπα και έδειξε καλά στοιχεία μόνο αμυντικά.