Σοκ στο τέλος για τους Λονδρέζους

HomeΠοδόσφαιροPremier League

Σοκ στο τέλος για την Τσέλσι κόντρα στην Σαουθάμπτον, καθώς οι φιλοξενούμενοι απέσπασαν ισοπαλία κόντρα στους μπλε στο στάμφορντ μπρίτζ στις καθυστερήσεις

Αιματηρά επεισόδια μεταξύ οπαδών στην Εθνική οδό….
Πρωτότυπο αυτοκίνητο με στοιχεία Formula 1 το 2021
Παναθηναϊκός: Τέλος ο Τσάβι Ρόκα

Οι μπλε παρ ότι κρατούσαν την νίκη στα χέρια τους τελικά τιμωρήθηκαν στις καθυστερήσεις από τους άγιους και απέσπασαν ισοπαλία από την Σαουθάμπτον στο Στάμφορντ Μπρίτς.

Η Τσέλσι μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, και στο 15ο λεπτό ο Βέρνερ ξεκίνησε την κούρσα από αριστερά, συνέκλινε προς το κέντρο,  και μπροστά από αρκετά σώματα έκανε το δεξί σουτ στην αντίθετη γωνία πετυχαίνοντας το 1-0.

Η ομάδα του Λάμπαρντ είχε τον πλήρη έλεγχο στο παιχνίδι και στο 28ο λεπτό, έπειτα από μπαλιά του Ζορζίνιο στο χώρο, ο Βέρνερ έκανε ό,τι ήθελε τον Μπεντνάρεκ, πήρε τη μπάλα με τον ώμο, έκανε τη λόμπα και με κεφαλιά πέτυχε το 2-0.

Τα αμυντικά προβλήματα στο σημερινό παιχνίδι για τους γηπεδούχους όμως ήταν τεράστια και στο 43ο λεπτό μετά από λάθος του  Χάβερτς και κλέψιμο του Τσε Άνταμς, ο Ινγκς πέρασε και τον Κέπα για να μειώσει σε 2-1, δίνοντας έτσι την απαιτούμενη αυτοπεποίθηση στους φιλοξενούμενους.

Τα προβλήματα στα μετόπισθεν των μπλέ έγιναν εμφανή και στο 57ο λεπτό, όταν ο Ζούμα έκανε κακό γύρισμα προς τον Κέπα, αυτός έκανε λάθος αφήνοντας τον Άνταμς ελεύθερο από πλάγια θέση, το γύρισμά του προσπάθησε να σταματήσει ο Κρίστενσεν με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και ο Ανταμς με δυνατό σουτ από κοντά πέτυχε το 2-2.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν γρήγορη και μέσα σε 1,5 λεπτό περίπου Ο Πούλισικ έβγαλε τον Βέρνερ στην περιοχή, ο Γερμανός γύρισε υπέροχα στον Χάβερτς κι εκείνος με εύκολο πλασέ πέτυχε το 3-2

Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και  στις καθυστερήσεις,έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Ζούμα απομάκρυνε, ο Γουόλκοτ έκανε το διαγώνιο σουτ και ο Βέστεργκαρντ πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά για να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό 3-3!