Πανιωνάρα με φόρα  1-0 τον ΑΡΗ(VID)

HomeΠοδόσφαιροSuper League 1

Πανιωνάρα με φόρα 1-0 τον ΑΡΗ(VID)

Από τον Πανιωπανθηρώνιο Με φόρα έπειτα από τις νίκες κόντρα στον ΑπόλλωνΣμύρνης για το πρωτάθλημα και την Λάρισα για το κύπελλο ο Ιστορικός νίκησε

Τον εξοφλήσαμε και ησυχάσαμε….
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ είσαι μπαίνεις μέσα και τους νικάς!!!!
ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ στην Α1 εκεί που πρέπει να είσαι πάντα!!!

Από τον Πανιωπανθηρώνιο

Με φόρα έπειτα από τις νίκες κόντρα στον ΑπόλλωνΣμύρνης για το πρωτάθλημα και την Λάρισα για το κύπελλο ο Ιστορικός νίκησε χθες και τον ΑΡΗ στην Νέα Σμύρνη.

Ήταν μια νίκη σπουδαία και αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες μας.

Η ομάδα έπαιξε με ψυχή. Ο κόσμος μας ήταν παρών και έδωσε και αυτός τον δικό του αγώνα κόντρα στον αντίστοιχο του ΑΡΗ και φυσικά και εκεί εμείς ήμασταν νικητές.

Ο Ντομίνγκες με κεφαλιά λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου έκανε το 1-0 το οποίο ήταν τελικά και το τελικό σκορ.

Ο Πανιώνιος μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την υπεροχή.

Στην επανάληψη η ομάδα κουράστηκε λογικό άλλωστε από τους πολλούς σύντομους αγώνες και έδωσε αγωνιστικό χώρο στον αντίπαλο.

Όπως και να έχει η ομάδα τα κατάφερε και πήρε το τρίποντο.

Στα του αγώνα ο Σπυριντόνοβιτς ήταν δραστήριος στο 2ο λεπτό παραλίγο να ανοίξει το σκορ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Άρης απάντησε με ένα μακρινό σουτ στο 10ο λεπτό αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 14ο λεπτό ο Σπύρι πάλι με σουτ μέσα στην περιοχή προσπάθησε να ανοίξει το σκορ αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Άρη.

Επόμενη φάση πάλι εμείς αλλά από το κόρνερ η κεφαλιά του Ντούρμι ήταν αδύναμη.

Ο Άρης έκανε και αυτός μια φάση αλλά ο Μπανανά ήταν παρών και καθάρισε.

Στο 41ο λεπτό ήρθε το γκολ με την κεφαλιά του Ντομίνγκες και στο 45ο λεπτό ο Μασούρας με σουτ παραλίγο να κάνει το 2-0 αλλά δεν τα κατάφερε.

Στο 460 λεπτό ο Αρης βρέθηκε στην περιοχή και ζήτησε πέναλντι αλλά ούτε καν υποψία υπήρχε.

Στο 50ο λεπτό ο Ντούρμι έφυγε στην αντεπίθεση αλλά ξέμεινε από δυνάμεις και δεν κατάφερε να τελειώσει την φάση.

Στο 58ο λεπτό σου του Ντούρμι πέρασε άουτ.

Το παιχνίδι πήρε άγρια ομορφιά με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω.

Ο Άρης με τον Γιουνέζ στο 58ο και 59ο λεπτό έκανε δυο ευκαιρίες να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε γιατί η άμυνα μας ήταν τέλεια.

Στο 61ο λεπτό ο Ντούρμι κατέβασε την μπάλα και στην κίνηση έκανε το σουτ αλλά πέρασε λιγα μέτρα άουτ.

Ο αντίπαλος απάντησε με κεφαλιά του Γιουνέζ στο 68ο λεπτό με την μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι.

Στο 69ο λεπτό φάουλ του Άρη η μπάλα άουτ.

Το ίδιο έγινε και στο 79ο λεπτό και στο 86 διπλή κεφαλιά του Άρη περνάει ελάχιστα άουτ.

Η λήξη του αγώνα βρήκε παίχτες και κόσμο του Ιστορικού να πανηγυρίζουν και να τραγουδούν με ψυχολογία στα ύψη!!!

Πάμε δυνατά για τον επόμενο αγώνα μας κόντρα στον Παναθηναϊκό στο Ο.Α.Κ.Α.