Απο τον Μανιογνώστη Με την ψυχή στο στόμα ο Ατρόμητος κατάφερε να φέρει ένα καλό αποτέλεσμα κόντρα στην Ντιναμό Μπρέστ του Ντιέγκο Μαραντόνα, η οπο

Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίζονται τα μεταγραφικά του ΠΑΟΚ
Σουηδία – Νότια Κορέα στις 15:00
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ευχαριστεί τον όμιλο “ΥΓΕΙΑ”

Απο τον Μανιογνώστη

Με την ψυχή στο στόμα ο Ατρόμητος κατάφερε να φέρει ένα καλό αποτέλεσμα κόντρα στην Ντιναμό Μπρέστ του Ντιέγκο Μαραντόνα, η οποία ήταν πολύ καλύτερη στον αγώνα αλλά στα τελευταία 25 λεπτά άρχιζε να κάνει λάθη τα οποία κατάφερε να εκμεταλευτεί ο Ατρόμητος και να κάνει το μάτς απο 4-0….. 4-3.

Στην Αρχή του αγώνα ο Ατρόμητος δεν υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο καθώς έκανε πάρτι η Ντιναμό Μπρέστ και γενικότερα στο πρώτο 45λεπτο δεν υπήρχε η ομάδα του Περιστερίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρουσίασε κάπως καλύτερη εικόνα η οποία δεν διέφερε και πολύ με αυτή του πρώτου. Απο το 70′ και μετά άρχιζε να πιέζει περισσότερο για να καταφέρει να βάλει κάποιο γκολ ώστε να έχει κάποια μικρή ελπίδα πρόκρισης. Το πρώτο γκολ ήρθε απο τον Μανούσσο. Μετά απο λίγο μπήκε ο Μούγιακιτς ο οποίος κατάφερε να παρενοχλήσει τον αντίπαλο του ώστε ο αντίπαλος του να σπρώξει την μπάλα στο πλεκτό και να κάνει το 4-2. Στην συνέχεια ο Κουλούρης πέτυχε μια γκολάρα με όλη την σημασία της λέξης.

Οι συνθέσεις:

Ντινάμο Μπρεστ (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Ντινάμο: Παβλιουτσένκο, Κίκι, Κάργας, Νόγιοκ, Φαμέγε, Βερετίλο, Κομπλένκο, Φιλίποβιτς (45’ Νεχάιτσικ), Γιούζεπτσουκ (76’ Βίτους), Σαβίτσκι, Οσουτσουκούο (62’ Ζαλέσκι).

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μίρκοβιτς, Χατζηισαΐας, Μπουσούλατζιτς, Μανούσος (75’ Μούγιακιτς), Μπρούνο (46’ Ενσικουλού), Μάντσον, Βασιλακάκης (46’ Γαρουφαλιάς), Κουλούρης, Νάτσος, Γιαννούλης, Ρισβάνης.