Τρίποντο για τον Ηρακλή 2-1 τον Εργοτέλη

HomeSuper League 2

Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Football League. Για τη δωδέκατη αγωνιστική επικράτησε του Εργοτέλη με σκορ 2-1. Η

Ο Μεντί στον Ηρακλή!!!!
Ο Ηρακλής θα επιστρέψει δυνατός!!!
ΗΡΑΚΛΗΣ: Τελειώνει την «ιστορία» ο Γ.Σ.

Η ομάδα μας είχε την υπεροχή του αγώνα και την κατοχή αλλά δεν μπορούσε να σκοράρει εύκολα.

Ανοίξαμε το σκορ με τον Ντούνη αλλά 2 λεπτά πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 45λεπτά ήρθε η ισοφάριση από τον Εργοτέλη και έτσι πήγαμε στα αποδυτήρια με το σκορ 1-1.

Στην επανάληψη ο Ηρακλής πίεζε έκανε ευκαιρίες αλλά δεν μπορούσε να βάλει το γκολ. Τελικά αυτό έγινε στο 83ο λεπτό από τον πολύ έμπειρο Περόνε και έτσι με το γκολ του αυτό ήρθε το τρίποντο της νίκης!!!