Εύκολη νίκη για την Γιουνάιντεντ επί της Άστον Βίλα!

HomeΠοδόσφαιρoPremier League

Εύκολα επικράτησε η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ στην εκτός έδρας αναμέτρηση επί της Άστον Βίλα!

Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ 2-1 ΛΑΣΚ: Έφυγε η υποχρέωση!
Θέλει πολύ τον Σμόλινγκ η Ρόμα!
Λέστερ Σίτι 0-2 Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ: 3η και στο Champions League, η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ!

Εύκολο πέρασμα για την Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ από την έδρα της Άστον Βίλα, με το τελικό σκορ να είναι 0-3.

Η Άστον Βίλα είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα όταν στο 25ο λεπτό ο Τρεζεγκέ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Στο 27ο λεπτό ο Μπρούνο Φερνάντες ανατράπηκε απ’ τον Κόνσα, καταλογίστηκε πέναλτι και ο Πορτογάλος άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα. Στο 45’+5′ έγινε το 0-2 με σουτ του Γκρίνγουντ, έπειτα από ωραίο συνδυασμό των παικτών των «Κόκκινων Διαβόλων». Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Πογκμπά με σουτ έξω από την περιοχή, στο 58ο λεπτό. Αυτό ήταν και το πρώτο του γκολ για την εφετινή σεζόν!

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ(Ντιν Σμιθ): Ρέινα, Κόνσα, Χάουζ, Μινγκς, Τέιλορ, Ελ Γκάζι(58′ Χάριχεϊν), Ντάγκλας Λουίζ, ΜακΓκιν(59′ Νακάμπα), Τρεζεγκέ, Γκρίλις, Σαμάτα(59′ Ντέιβις)

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ(Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ): Ντε Χέα, Βαν-Μπισάκα(66′ Γουίλιαμς), Λίντελεφ, Μαγκουάιρ, Σο, Πογκμπά, Μάτιτς(66′ ΜακΤόμινεϊ), Γκρίνγουντ(78′ Τζέιμς), Φερνάντες(71′ Φρεντ), Ράσφορντ, Μαρσιάλ(79′ Ιγκάλο)

MVP: Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα, ήταν ο Πολ Πογκμπά που σημείωσε ένα εξαιρετικό γκολ και είχε γενικά μια πολύ καλή εικόνα σε όλο το παιχνίδι!