Λέστερ Σίτι 0-2 Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ: 3η και στο Champions League, η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ!

HomeΠοδόσφαιρoPremier League

Στον «τελικό» της τελευταίας αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ νίκησε με 0-2 μέσα στην Λέστερ και διατήρησε την 3η θέση!

Ζορίστηκε αλλά κατάφερε να πάρει το πολύτιμο διπλό στο «Σέλχαστ Παρκ», η Γιουνάιντεντ!
Στον τελικό η Τσέλσι δια χειρός Ντε Χέα!
Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ 1-1 Γουέστ Χαμ: Η τετράδα στα χέρια της!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ έπαιζε για δύο αποτελέσματα στο «King Power Stadium» κόντρα στην Λέστερ και πήρε το μάξιμουμ, αφού κατάφερε να επικρατήσει με 0-2 και να κερδίσει το εισιτήριο για το Champions League της επόμενης σεζόν.

Σε ένα ιδιαίτερα ανοιχτό και αμφίρροπο παιχνίδι ο Μαρσιάλ κέρδισε ένα πέναλτι στο 69ο λεπτό και ο Μπρούνο Φερνάντες έκανε το 0-1. Το τελικό σκορ το διαμόρφωσε ο Τζέσι Λίνγκαρντ που έκλεψε την μπάλα μετά από τραγικό λάθος του Σμάιχελ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με κενή εστία.

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ήταν και ο παίχτης που κλείδωσε την νίκη για τους «Κόκκινους Διαβόλους», αλλά στα λίγα λεπτά που έπαιξε ήταν και απειλητικός, ο Τζέσι Λίνγκαρντ.