«Δώρο» της Μίλαν στην Γιουβέντους

HomeΠοδόσφαιρoSerie A

Μίλαν και Αταλάντα «αλληλοεξουδετερώθηκαν» (1-1), με τους γηπεδούχους να αφήνουν πίσω τους την ευκαιρία να αναρριχηθούν στην 5η θέση και η Γιουβέντους βρίσκεται μόλις μια...ανάσα απο την κατάκτηση του ιταλικού πρωταθλήματος.

Πρωταθλήτρια η Γιουβέντους,κοντά στο Εuropa League η Ρόμα
Ιταλία: Καταιγιστική η Ρόμα, κακό ματς στο Μιλάνο
Ίντερ: Και τώρα….Αταλάντα

Οι ροσονέρι έκαναν «σεφτέ» με ένα γκολ-ποίημα του Τσαλχάνογλου, με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 14′ ωστόσο ο Ζαπάτα 20 λεπτά αργότερα ισοφάρισε για την Αταλάντα με το σκορ να παραμένει έτσι μέχρι το τέλος.Στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης.10 λεπτά πριν οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν ο Ντοναρούμα κατάφερε να πιάσει το πέναλτι του Μαλινόφσκι.

ΗΜίλαν παρά το γεγονός οτι δεν κέρδισε,για 10η σερί αγωνιστική παραμένει αήττητη έχοντας 7 νίκες και 3 ισοπαλίες.Κάτι που ίσως να μην της αρκεί,αφού με νίκη η Ρόμα κόντρα στην Φιορεντίνα ανεβάζει την διαφορά στο +4!

Από την άλλη, η Αταλάντα μετά την χαμένη ευκαιρία να πάρει το «διπλό» περιμένει να δει αν θα την αφήσει πίσω της η Ίντερ που κοντράρεται με την Τζένοα.

Υπενθυμίζουμε πως αν η Γιουβέντους νικήσει ή πάρει ισοπαλία με την Σαμπντόρια, τότε κατακτάει και μαθηματικά το φετινό πρωτάθλημα!