Ήττα του Εθνικού από την Θύελλα Καμαρίου

HomeΠοδόσφαιρoFootball League

Από τον Χρήστο Κοζόκ Ο Εθνικός έχασε με 2-0 από την Θύελλα Καμαρίου Τα γκολ μπήκαν στο 41ο λεπτό και στο 88ο λεπτό!! Να σημειώσουμε ότι οι καλύτε

Διπλό κορυφής ο Εθνικός 0-3 το Ζευγολατιό!!!!
Ισόπαλος στην Ρόδο 1-1 ο Εθνικός με τον Διαγόρα
Νέα νίκη ο Εθνικός 1-0 τον Πέλοπα Κιάτου

Από τον Χρήστο Κοζόκ

Ο Εθνικός έχασε με 2-0 από την Θύελλα Καμαρίου

Τα γκολ μπήκαν στο 41ο λεπτό και στο 88ο λεπτό!!
Να σημειώσουμε ότι οι καλύτερες φάσεις για τον Εθνικό ήταν στο30ο λεπτό την ευκαρία  για τον Εθνικό ο Γκέτσι από δεξιά έκανε το αδύναμο σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου

Δεύτερη καλή ευκαιρία για τον Εθνικό στο 39ο λεπτό  ο Λαζαρίδης βγήκε απέναντι στον Αθανασόπουλος, ο οποίος απέκρουσε ενστικτωδώς και έδιωξε σε κόρνερ αυτή ήταν μια από τις καλύτερες ευκαιρίες του Εθνικού.

Του έλειπε το γκολ όμως καθώς στο 51ο λεπτό  διπλή ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Τριμάτης έκανε το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής αλλά απέκρουσε ο Αθανασόπουλος και στη συνέχεια της φάσης, η μπάλα κατέληξε στον Λαζαρίδη που έκανε το σουτ από κοντά αλλά ο Αθανασόπουλος απέκρουσε ξανά και κράτησε όρθια την ομάδα του.

Στο 84ο λεπτό ακόμα μια ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Ντάργκας απείλησε με σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Αθανασόπουλος μπλόκαρε τη μπάλα

Εθνικός Πειραιά: Κατσούλης, Νταούλιας (60’ Παπαγεωργίου), Λώλος, Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Δημητρίου (26’ Τσιντώνης), Γκέτσι (73’ Ξαγοράρης), Παυλής (46′ Ντάργκας), Τριμμάτης, Λαζαρίδης, Σκεντεράϊ