Στα ημιτελικά του Europa League η Ίντερ

HomeΠοδόσφαιρo

Ίντερ νίκησε 2-1 την Μπάγερ Λεβερκούζεν στο Ντίσελντορφ και με μια πειστική εμφάνιση προκρίθηκε δικαίως στα ημιτελικά

Πανηγυρισμοί….Ράμος για την Σεβίλλη!
Το πρόγραμμα του αγώνα ΟΦΗ – Απόλλων Λεμεσού
Στην Νιόν τελικά το Gala της UEFA

Οι Ιταλοί μπήκαν πολύ δυνατά και έβαλαν από νωρίς τα θεμέλια πρόκρισης. Στο 15ο λεπτό ο Λουκάκου έπαιξε με πλάτη στην αντίπαλη άμυνα και έστρωσε στον Μπαρέλα που με υπέροχο σουτ με το εξωτερικό έκανε το 1-0.

Έξι λεπτά αργότερα, ο Βέλγος έδειξε ότι βρίσκεται σε τρομερή φόρμα. Παίζοντας ξανά με πλάτη εντός της αντίπαλης περιοχής και πεσμένος με πλασέ νίκησε τον Χράντετσκι για το 2-0 (21’).

Οι «ασπιρίνες» αντέδρασαν αμέσως με γκολ του Χάβερτς (24’, 2-1), με το VAR να παίρνει πίσω πέναλτι που είχε δοθεί για χέρι του Σινγκράβεν.

Η Ίντερ ήταν καλύτερη σε όλο το ματς και το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι το σφύριγμα της λήξης.