ΑΕΚ – ΒΟΛΟΣ Ν.Π.Σ. 2-0

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Από τον Ενωσίτη Με νίκη άρχισε η ΑΕΚ τα φιλικά της παιχνίδια επί ελληνικού εδάφους, καθώς επικράτησε με 2-0 του Βόλου Ν.Π.Σ. στο ΟΑΚΑ. Τα γκολ π

ΑΕΚΑΡΑ με μεγάλο διπλό στην Κροατία!!!
Παίκτης της ΑΕΚ ο Ντάμιαν Σιμάνσκι!
Στο Final-4 του Basketball Champion League ΑΕΚΑΡΑ !!!!

Από τον Ενωσίτη

Τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση πέτυχαν ο Τσίκο Ζεράλδες στο 14΄και ο Βίκτωρ Κλωναρίδης στο 57’.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη της αναμέτρησης.
10′ Δυνατό σουτ του Μάνταλου από τα όρια της περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Γκαραβέλης.
14′ Έπειτα από εξαιρετική κάθετη πάσα του Σιμάο, ο Μάνταλος έκανε το γύρισμα και ο Ζεράλδες με πλασέ έκανε το 1-0.
16′ Ο Ζεράλδες έκανε καταπληκτική σέντρα, ο Μάνταλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Γκαραβέλη.
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ – Βόλος Ν.Π.Σ. 1-0!

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
57′ Έπειτα από εξαιρετική μπαλιά του Χουλτ, ο Κλωναρίδης βγήκε τετ α τετ, πέρασε τον Καραγκιόζη και με πλασέ έκανε το 2-0!
58′ Δυνατό σουτ του Σιμάο, μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.
Λήξη του αγώνα, ΑΕΚ – Βόλος Ν.Π.Σ. 2-0

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΕΚ: 30. Αθανασιάδης (46′ – 16. Τσιντώτας), 27. Παουλίνιο, 4. Οικονόμου (74′ – 3. Λόπες), 21. Βράνιες (46′ – 24. Σβάρνας), 23. Χουλτ, 8. Σιμόες, 25. Γαλανόπουλος (62′ – 11. Ντέλετιτς), 12. Ζεράλδες, 22. Σιμάο, 20. Μάνταλος (64′ – 44. Σαμπανάτζοβιτς), 17. Κλωναρίδης (81′ – 70. Μπότος).

Βόλος Ν.Π.Σ. (α’ ημίχρονο): 1. Γκαραβέλης, 6. Τσοκάνης, 2. Ντεντάκης, 67. Διαμαντής, 27. Μυστακίδης, 11. Ηλιόπουλος, 3. Φεράρι, 23. Ζοάο, 5. Μαξ, 4. Μπασόνγκ, 26. Γέντρισεκ. – (β’ ημίχρονο): 13. Καραγκιόζης, 20. Τσαούσης, 89. Κυζιρίδης, 10. Σαρμιέντο, 24. Μήτογλου (68′ – 45. Κορνέζος), 22. Λυρατζής, 19. Κορέλας (78′ – 99. Μπαλογιάννης), 8. Συμελίδης, 33. Δημόπουλος, 32. Δημηνάς, 9. Μάντζης.