Πέρασε από τον Βόλο η ΑΕΚ με 1-3

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Από τον Ενωσίτης Σαν σίφουνας πέρασε η ΑΕΚ από τον Βόλο καθώς από την αρχή του αγώνα θέλησε να δείξει το ποιος είναι το αφεντικό στον αγωνιστικό χώ

Χιμένεθ: «Να αποφύγουμε κάθε περιθώριο λάθους»
Για το θετικό αποτέλεσμα πάρα τις απουσίες η ΑΕΚ
Βήμα πρόκρισης η ΑΕΚ 0-1 τον Ατρόμητο

Από τον Ενωσίτης

Σαν σίφουνας πέρασε η ΑΕΚ από τον Βόλο καθώς από την αρχή του αγώνα θέλησε να δείξει το ποιος είναι το αφεντικό στον αγωνιστικό χώρο.

Η ΑΕΚ νίκησε 3-1 τον Βόλο ΝΠΣ στο Πανθεσσαλικό Στάδιο σε αγώνα της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League 2019-20.

Η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα προηγήθηκε 0-2 στο πρώτο μέρος με κεφαλιά του Μάριου Οικονόμου στο 9ο λεπτό και πλασέ του Χρήστου Αλμπάνη στο 25ο λεπτό και κάπου εκεί όλα ε΄’ιχαν τελειώσει με το θέμα νικητή. Η ΑΕΚ απλά έφτασε σε ένα γκολ ακόμα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Βίκτωρα Κλωναρίδη στο 52ο λεπτό.  Ο Βόλος μείωσε λίγο πριν το τέλος ο Ικερ Γκουαροτσένα στο 89ο λεπτό.

Ντεμπούτο για τον νεοαποκτηθέντα Πολωνό μέσο Ντάμιαν Σιμάνσκι.