Σε τροχιά Champions League η ΑΕΚ 1-4 τον ΑΡΗ!!!

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Από τον Ενωσίτη Η ΑΕΚ νίκησε με 4-1 τον Αρη Θεσσαλονίκης στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής των Play Off του πρωταθλήματος

Εύκολα η ΑΕΚ στο ντέρμπι των Δικεφάλων 91-71 τον ΠΑΟΚ
ΑΕΚ – Ντιζόν 80-56
Ο Αντρέ Σιμόες έμεινε σπίτι του!

Από τον Ενωσίτη

Η ΑΕΚ νίκησε με 4-1 τον Αρη Θεσσαλονίκης στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής των Play Off του πρωταθλήματος Super League 2019-20. Αξιοποίησε το “δώρο” του ΠΑΟΚ που ήρθε ισοπαλία στην Κρήτη και έτσι μετά την νίκη μας επί του ΑΡΗ περάσαμε στην 2η θέση μόνη μας!!!

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες της σε γκολ στο 1ο ημίχρονο παρόλο που έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΗΡΘΑΝ ΣΤΟ 2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΑΣ!!!

Ότι δεν κατάφερε η ΑΕΚ στο1ο ημίχρονο το κατάφερε στο 2ο κλειδώνοντας την νίκη!!!

Μετά τις πολλές χαμένες ευκαιρίες της και το 1-1 στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα επιβλήθηκε απόλυτα στο δεύτερο μέρος, φτάνοντας σε μία εμφατική νίκη που της επιτρέπει να «κρατάει» πια τη δεύτερη θέση των Play Off.

Δύο γκολ ο Νέλσον Ολιβέιρα, ένα ο Αντρέ Σιμόες κι ένα από τον Ντάμιαν Σιμάνσκι, το πρώτο του στην Ελλάδα.