2-0 Νίκη οξυγόνο ο ΟΦΗ τον Λεβαδειακό

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Από τον Οφητζή Με τους Γιακουμάκη και Σόουζα να πετυχαίνουν από ένα γκολ, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη απέναντι στον Λεβαδειακό, για την 25η αγωνιστική του

Συνδύασε νίκη (1-0) με καλό ποδόσφαιρο ο ΟΦΗ κόντρα στην Άντερλεχτ
Ήττα στο τέλος για τον ΟΦΗ 3-1 στην Τούμπα
Ντελίριο από 8000 φίλους του ΟΦΗ!!Νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές!!! 2-0 τον ΑΡΗ!!!

Από τον Οφητζή

Με τους Γιακουμάκη και Σόουζα να πετυχαίνουν από ένα γκολ, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη απέναντι στον Λεβαδειακό, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος “Super League Σουρωτή”.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και δεν απειλήθηκε καθόλου, έχοντας την πρώτη της ευκαιρία στο 2ο λεπτό, με τον Γιακουμάκη να κάνει τη σέντρα για τον Σόουζα και τον Βραζιλιάνο με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα παράλληλα της εστίας του Μπάγιτς. Στο 16ο λεπτό ο Γιακουμάκης με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για τον ΟΦΗ, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 64ο λεπτό ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε πέναλτι υπέρ της ομάδας μας, μετά από ανατροπή του Σόουζα εντός περιοχής από τον Ανγκουά. Ο Γιακουμάκης εκτέλεσε στέλνοντας τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του τέρματος των φιλοξενούμενων. Στο 72ο λεπτό έγινε το 2-0, όταν ο Σόουζα, εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας του Λεβαδειακού,  μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα.

ΟΦΗ (Χ. Βέρα): Σωτηρίου, Σακόρ, Γιακουμάκης, Μιχόγεβιτς (λ.τ. 63’ Παπάζογλου), Γιαννούλης, Βαζ (86’ Παπαστεριανός), Μεγιάδο, Κοροβέσης, Μπράουν, Νέιρα, Σόουζα (76’ Ντίνας).