Ήττα στο τέλος για τον ΟΦΗ 3-1 στην Τούμπα

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Από τον Οφητζή Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με τον Neira (49’), ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 από τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας, στο πλαίσ

Eπέστρεψε στις προπονήσεις του ΟΦΗ ο Ανέστης Νάστος
Κοιτάζει μπροστά ο ΟΦΗ- Η σκέψη στο παιχνίδι με την ΑΕ Καραισκάκης
Χωρις τον Vaz ο ΟΦΗ στην Θεσσαλονίκη

Από τον Οφητζή

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με τον Neira (49’), ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 από τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των play offs της Super League.

Η ομάδα μας ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και είχε καλή κυκλοφορία και κατοχή της μπάλας.

Μάλιστα έχασε μια καλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Neira στο 27’, να εκτελεί απευθείας φάουλ και να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία του Πασχαλάκη.

Μοναδική καλή στιγμή του ΠΑΟΚ ήταν αυτή στο 41ο λεπτό με τον Λάμπρου να βγάζει με το αριστερό τη σέντρα, τον Matos στη δεξιά πλευρά να κάνει το γύρισμα με κεφαλιά και τον El Kaddouri να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Whalley.

Στο 49ο ο Στάικος έκανε το σουτ με το δεξί, ο Πασχαλάκης απομάκρυνε, στέλνοντας τη μπάλα πάνω στον Neira, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Περίπου δέκα λεπτά αργότερα ο Τζόλης ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΠΑΟΚ με προβολή, έπειτα από σέντρα του Γιαννούλη.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων με τον Akpom να εκτελεί και να ευστοχεί για το 2-1.

Λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης, ο El Kaddouri διαμόρφωσε το τελικό 3-1.