Ισοπαλία 0-0  ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Ισοπαλία 0-0 ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Από το pameathlitika.gr Ισοπαλία 0-0 έληξε ο αγώνας μεταξύ του ΟΦΗ και του Παναθηναϊκού στο Γεντί Κουλέ για τα play off της Super League!! Ο Παν

Σαν Σήμερα 7 Φεβρουαρίου
Με ντέρμπι το κύπελλο στην φάση των 8!!!
Χωρίς άδεια Παναθηναϊκός, Πανιώνιος και Παναιτωλικός στο νέο πρωτάθλημα!!!

Από το pameathlitika.gr

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος στο 2ο ημίχρονο αλλά δεμ κατάφερε να πάρε τους 2 βαθμούς.

Μπορεί να έβαλε 2 γκολ αλλά όπως έδειξε και το VAR σβστά ακυρώθηκαν.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατα στον αγώνα και στο 18ο λεπτό με τον Βαζ  έφτασε κοντά στο 1-0 αλλά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού είπε όχι διώχνοντας σε κόρνερ.

Ο Παναθηναϊκός έβγαλε αντίδραση και 3 λεπτά μετά ένα σουτ του Κουρμπέλη πέρασε αουτ.

Ο ρυθμος του αγώνα έπεσε και πραγματικά στο 1ο ημίχρονο δεν είχαμε κάποια άλλη ευκαιρία με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς την μεγάλη φάση.

Χρειάστηκαν να περάσουν περίπου 10 λεπτά για να πούμε ότι ο αγώνας αρχίζει να έχει ενδιαφέρον με τον Παναθηναϊκό να δείχνει πιο κεφάτος.

Στο 58ο λεπτό οι πράσινοι είχαν δοκάρι από κεφαλιά του Μακέντα.

Στο 61ο λεπτό ο Παναθηναϊκός με τον Μακέντα πέτυχε γκολ αλλά όπως γράψαμε και πριν με την βοήθεια του VAR  είχε ξεκινήσει από θέση οφσάιντ.

Μέχρι και την λήξη δεν είχαμε κάποια σπουδαία ευκαιρία ούτε για τον ΟΦΗ αλλά ούτε και για τον Παναθηναϊκό εκτός φυσικά από την επίτευξη ακόμα ενός τέρματος του Παναθηναϊκού που πάλι δεν μέτρησε αλλά και πάλι με τον VAR φάνηκε ότι ο Περέα την είχε τσιμπήσει την μπάλα με το χέρι πριν σκοράρει κανονικά ο Καμπέτσης.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Ουάλεϊ, Μπράουν, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Κοροβέσης (69΄ Μαρινάκης), Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί (68΄ Στάικος), Βαζ (90΄+2 Δεληγιαννίδης), Φιγκεϊρέδο, Σεμέντο (43΄ Μάνος)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Θεοχάρης (78΄ Περέα), Κολοβέτσιος, Σένκεφελντ, Χατζηθεοδωρίδης, Κουρμπέλης, Αγιούμπ (82΄ Αλεξανδρόπουλος), Μπουζούκης (82΄ Σερπέζης), Χατζηγιοβάνης, Κολοβός (63΄ Ανουάρ), Μακέντα (83΄ Καμπετσής).