ΟΦΗ – ΠΑΟΚ 2-2

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Από τον Οφητζή Χωρίς νικητή έληξε ο αγώνας μεταξύ της ομάδας μας του ΟΦΗ και του ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε από νωρίς καθώς στο 5ο λεπτό ο Μπίσεσβα

Νίκη ανάσα για τον ΟΦΗ 3-0 τον Παναιτωλικό
Εύκολα ο ΟΦΗ 3-1 τον Παναιτωλικό
Με φουλ ρυθμούς η προετοιμασία του ΟΦΗ για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό

Από τον Οφητζή

Χωρίς νικητή έληξε ο αγώνας μεταξύ της ομάδας μας του ΟΦΗ και του ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε από νωρίς καθώς στο 5ο λεπτό ο Μπίσεσβαρ έκανε το 0-1 με τακουνάκι.

Ο ΟΦΗ μας παρόλο την ψυχρολουσία έβγαλε αντίδραση και οι παίχτες του Σίμου πίεσαν τον αντίπαλο τους. Η πίεση του ΟΦΗ έφερε αποτελέσματα καθώς ο Κουτρουμπής με κεφαλιά στο 14ο λεπτό παραλίγο να ισοφαρίσει αλλά ο Πασχαλάκης σε συνεργασία με το δοκάρι είπαν όχι,στο 17ο λεπτό η κεφαλιά του Βαζ πήγε στο δοκάρι και αυτή την φορά . Ούτε τα δοκάρια μας πτόησαν καθώς ο ΟΦΗ συνέχιζε να πιέζει και 1 λεπτό αργότερα στο 18ο λεπτό ισοφαρίσαμε με τον Νέιρα. Μετά το 1-1 Ο ρυθμός έπεσε λίγο ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να πάρει αγωνιστικό έδαφος και οι μονομαχίες ήταν αρκετές. Μέχρι που φτάσαμε 2 λεπτά πριν την συμπλήρωση του 1ο 45λέπτου με τον Φιγκεϊρέδο να κάνει την ολική ανατροπή και να στέλνει το ΟΦΗ μας στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ενώ περίμενα να είναι πιο δυνατός καθώς είχε κάνει την ανατροπή στο σκορ και η ψυχολογία ήταν με εμάς, δεν ήταν όπως τον περίμενα εγώ τουλάχιστον.

Ίσως να βοήθησε και στο ότι στο 59ο λεπτό η ομάδα μας έμεινε με 10 παίχτες καθώς ο Κουτρουμπής αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα.

Μετά την αποβολή για την ομάδα μας ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμό και μας έβαλε γκολ στο 76ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φαουλ. Ο Πασχαλάκης μετά πήρε την σκυτάλη και κράτησε ζωντανό στον αγώνα τον ΠΑΟΚ καθώς με τις επεμβάσεις του ειδικά στα τελευταία λεπτά κατάφερε να μην δεχτεί άλλο γκολ και οι δυο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι ισόπαλο 2-2