HomeΠοδόσφαιρoΟλυμπιακός Πειραιώς

Οι όμιλοι του Europa League

Από τον Μανιογνώστη Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση των ομάδων για τους ομίλους του Europa League με την εμφανιση και των τριων ελληνικών μας ομάδω

Λονδρέζος ο ” Κεπά” με αστρονομικό ποσό!!!!
Φιέστα ανόδου έκανε ο Ν.Σ.Π Βόλου (vid)
Ανακοίνωση ΠΑΕ ΑΕΛ για την επιλογή κάποιων διαιτητών…

Από τον Μανιογνώστη

europaleague2016-omiloiΠραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση των ομάδων για τους ομίλους του Europa League με την εμφανιση και των τριων ελληνικών μας ομάδων.

Ο πρωταθλητής Ελλάδας Ολυμπιακός μετά την αποτυχία του να μπει στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ φαίνεται να έχει πιο εύκολο έργο σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό που έχουν πιο δύσκολο έργο.

Πάντως με σκληρή δουλειά και αν παίξουν σοβαρά οι ομάδες μας μπορούν να περάσουν.

Δείτε αναλυτικά όλους τους  όμιλους εδώ:

Group A                                            Group B                                Group C                  Group D

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ             Ολυμπιακός                         Άντερλεχτ               Ζενίτ

Φενέρμπαχτσε                                Α.Π.Ο.Ε.Λ.                           Σάιντ Ετιέν            Άλκμααρ

Φέγενορντ                                      Γιουνκ Μπόις Βέρνης          Μάιντς 05             Μακάμπι Τελ Αβίβ

Ζόρια                                             Αστάνα                                     Καμπάλα               Ντάνταλκ

 

Group E                                       Group F                                     Group G                       Group H

Βικτόρια Πλζεν                         Αθλέτικ Μπιλμπάο                   Άγιαξ                             Σαχτάρ Ντονέτσκ

Ρόμα                                           Γκενκ                                           Σταντάρ Λιέγης           Μπράγκα

Αούστρια Βιέννης                    Ραπίντ Βιέννης                          Θέλτα                             Γάνδη

Άστρα Τζιούρτζιου                  Σασουόλο                                    Παναθηναϊκός             Κόνιασπορ

 

Group I                            Group J                                 Group K                                 Group L

Σάλκε                               Φιορεντίνα                            Ίντερ                                      Βιγιαρεάλ

Σάλτσμπουργκ               ΠΑΟΚ                                     Σπάρτα Πράγας                  Στεάουα

Κρασνοντάρ                  Σλόβαν Λίμπερετς                 Σαουθάμπτον                     Ζυρίχη

Νις                                  Καραμπάχ                               Χαποέλ Μπερ Σεβά           Οσμανλισπορ

COMMENTS

WORDPRESS: 0