Του Πανιωπανθηρώνιου Συνεχίζουμε δυνατά γιατί μπορούμε ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ μου!!! Διαβάζω σε διάφορα σάιτ και γελάω ότι ο Παναθηναϊκός γκέλαρε στην Νέα Σμ

Η ηλιοκαμένη Λιούμπα Ζώρα μας καίει…. στην Μύκονο!!!

Του Πανιωπανθηρώνιου

panionios-paoΣυνεχίζουμε δυνατά γιατί μπορούμε ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ μου!!!

Διαβάζω σε διάφορα σάιτ και γελάω ότι ο Παναθηναϊκός γκέλαρε στην Νέα Σμύρνη..

Καλά θα μας τρελάνετε? Ομάδα που είναι πίσω στο σκορ και ισοφαρίζει και που γλυτώνει στο τελευταίο λεπτό με γκολ πάνω στην γραμμή να μην χάσει πως γκέλαρε? Ο Παναθηναϊκός ήταν ο κερδισμένος και ο Πανιώνιος αυτός που γκέλαρε..

Έλεος με αυτή την καραμέλα να γλείφετε τους λεφτάδες….

Δεν έχετε άντερα να γράψετε μια φορά την αλήθεια?????

Άλλο αγώνα βλέπατε? ???

Έτσι κάνετε κακό σε αυτούς που και καλά με αυτή τν τραγική τους εικόνα εσείς τους λέτε ότι άδικα δεν νίκησαν…

Η Πανιωνάρα μας δεν τα κατάφερε να φύγει με το τρίποντο χθες στην Νέα Σμύρνη καθώς κατάφερε να έρθει ισοπαλία 1-1 από έναν μέτριο Παναθηναϊκό…

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Πανιώνιο μας να προσπαθεί να αμύνεται και να βγαίνει στην αντεπίθεση δείχνοντας να φοβάται ( κακός ) τον αντίπαλο και του δώσαμε χώρο στο γήπεδο να κάνει το δικό του παιχνίδι.

Χάσανε κάποιες ευκαιρίες μέχρι το 31ο λεπτό με πιο καλή το δοκάρι στο γυριστό σουτ του Μπεργκ (βέβαια για να μην ξεχνάνε και το ποιοι είναι ζήτησαν και ένα πέναλτι τύπου Σπανέα στο 11ο λεπτό…) και μετά ο Πανιώνιος ξύπνησε και ανέβηκε.

Το σουτ του Μπακασέτα στο 37ο λεπτό πέρασε ελάχιστα άουτ ίσως να έγλειψε και το δοκάρι. Δύο λεπτά αργότερα στο 39ο λεπτό ο Καρίμ έχασε τρομερή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με το σουτ του να μοιάζει πιο πολύ αδύναμο παρόλα αυτά να περνάει σύριζα άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι. Το ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες.

αρχείο λήψηςΜε την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Πανιώνιος ήταν αυτός που μπήκε δυνατά και με το δώρο του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού ( ξανά του Στιλ )  ο Καρίμ το εκμεταλλεύτηκε και σε κενό τέρμα έκανε το 1-0 μέσα σε έξαλλα πανηγύρια από την ομάδα μας.

Ο σκόρερ του Πανιωνίου τελικά ήταν και ο μοιραίος αφού και στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να είχε σκοράρει αλλά στο 58ο λεπτό έκανε τρομερή κούρσα και στο τέλος έμεινε από δυνάμεις με το πλασέ του να το σταματάει εύκολα ο Στιλ κρατώντας τους ζωντανούς στην διεκδίκηση βαθμού ή και βαθμών.

Ο αντίπαλος άρχισε να αντιδρά μετά την δικιά μας ευκαιρία να κλειδώσουμε το παιχνίδι και ένα φάουλ του Μπεργκ πέρασε ελάχιστα άουτ.

Πέντε λεπτά μετά στο 66ο λεπτό ο Πανιώνιος έδειχνε σημάδια κούρασης και ο Μασούρας έκανε το λάθος στο κέντρο με  τον Λέτο να γίνεται αποδέκτης και με σουτ έκανε το 1-1 με τον Διούδη να μην μπορεί να αποκρούσει.

Στην συνέχεια ο αγώνας ήταν πιο πολύ με παιχνίδι κέντρου χωρίς ευκαιρίες μέχρι το 84ο λεπτό με τον δικό μας Μπαργκάν να πιάνει ένα σουτ από ο πλάι αλλά ο Στιλ να μπλοκάρει.

Επόμενη ευκαιρία και πάλι του Πανιώνιου μας με το Μπαργκάν στο 94ο (τελευταίο των καθυστερήσεων) να γίνετε αποδέκτης της μπάλας και στο ύψος της μικρής περιοχής να κάνει το πλασέ να νικάει τον Στιλ και να αποκρούει λίγο πριν την γραμμή ο αμυντικός του Παναθηναϊκού.

Πάμε δυνατά έτσι όπως εμείς ξέρουμε και στο τέλος θα είμαστε εμείς αυτοί που θα τερματίσουμε ψηλά.

Περήφανοι για τον Ιστορικό μας δεν πειράζει που δεν νικήσαμε!!!!