Νίκη με ανατροπή και χαρακτήρα ο Πανιώνιος μας!!!!

Από τον Σταμάτη Β. Όλοι μας περίμεναν για τελειωμένους καθώς έφυγαν  ο Μασούντ ο Χατζισαφί και ο Οικονόμου, 3 βασικοί μας παίχτες. ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Ε και?

Τα 10 από τα καλύτερα γκολ που έχουν μπει σε ποδοσφαιρικούς αγώνες!!!(vid)

Από τον Σταμάτη Β.

Όλοι μας περίμεναν για τελειωμένους καθώς έφυγαν  ο Μασούντ ο Χατζισαφί και ο Οικονόμου, 3 βασικοί μας παίχτες. ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Ε και? Τι με αυτό? Ο Πανιώνιος έχει πάντα λύσεις και αυτό είναι το μαγικό σε αυτή την ομάδα  ότι όσους και να μας πάρουν εμείς θα βγάζουμε πιο πολλούς!!

Δίνουμε πόνο έτσι!!!!

Ο Πανιώνιος μας μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα για το 2018 αφού νίκησε την Κέρκυρα με 3-1 και μάλιστα με ανατροπή και κόντρα την διαιτησία.

Η ομάδα μας ήταν καλή και από την αρχή του αγώνα έδειξε την διάθεση της να καθαρίσει το παιχνίδι και να κάνει συντήρηση δυνάμεων.

Όλα αυτά τα κανόνιζε όμως χωρίς να υπολογίζει και στο τι ήθελε ο διαιτητής. Τι εννοώ?

Μας ακύρωσε κανονικότατο γκολ του Μασούρα και μέτρησε γκολ της Κέρκυρας που προερχόταν από οφσάιτ με αποτέλεσμα να πάμε στα αποδυτήρια με το πλασματικό 0-1!!!

Ο Πανιώνιος είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες και η Κέρκυρα στην πρώτη της ευκαιρία σκόραρε.

Στην επανάληψη ο Ι στορικός μπήκε με άγριες διαθέσεις και ευτυχώς με ηγέτην του τον Μασούρα στο 46ο λεπτό με ωραία ενέργεια έκανε το 1-1.

7 λεπτά αργότερα ο Λάμπρου πήρε την σκυτάλη και με ωραίο σουτ έκανε το 2-1 στο 53ο λεπτό και την ανατροπή του σκορ που έφερε τα χαμόγελα ξανά σε όλους.

Ο Πανιώνιος συνέχιζε να πιέζει και στο 78ο λεπτό πάλι ο Μασούρας έδωσε στο αμαρκάριστο Παπαγεωργίου που μόλις είχε περάσει αλλαγή και εκείνος έκανε το τελικό 3-1!!!

Πανιώνιος (Γρηγορίου): Μπαντής, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σιώπης,  Μασούρας, Σαββίδης (46′ Σπιριντόνοβιτς), Λάμπρου (76′ Παπαγεωργίου), Ντουρμισάι (83′ Πηνιώτης)