Έκλεισε στόματα ο Ιστορικός 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα… όχι σαν κάποιους άλλους!!!

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Από τον Σταμάτη Β. Οι κασσάνδρες όλες στις τρύπες τους μετά το 2-1 του Ιστορικού μας!!! Όλοι οι γνώστες του ποδοσφαίρου μας είχαν ζαλίσει μέσα

ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ ΜΟΥ!!!!
Φιλική επικράτηση (1-3) για Απόλλωνα Λάρισας στην Σιάτιστα
Η 7η αγωνιστική Α1 Ανδρών μπάσκετ αναλυτικά οι αγώνες

Από τον Σταμάτη Β.

Οι κασσάνδρες όλες στις τρύπες τους μετά το 2-1 του Ιστορικού μας!!! Όλοι οι γνώστες του ποδοσφαίρου μας είχαν ζαλίσει μέσα στην εβδομάδα ότι ο Πανιώνιος θα χάσει από τον ΠΑΣ Γιάννινα και μάλιστα στο στοίχημα είχαν τον ΠΑΣ Γιάννινα φαβορί!!

Αν είναι δυνατόν!!

Ο Πανιώνιος έπαιξε για την ιστορία του και για τον κόσμο του και πήρε μια νίκη γοήτρου βυθίζοντας τους αντιπάλους του που κάποτε με μια ένσταση μας είχαν πάρει την θέση μας στην Ευρώπη!!!

Μετά το διπλό στην Λιβαδειά που και εκεί μας είχαν ότι θα χάναμε ο Πανιώνιος άξια νίκησε και τον ΠΑΣ Γιάννινα!!

Στα του αγώνα ο Πανιώνιος ξεκίνησε δυνατά μπήκε καλύτερα στο γήπεδο και προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με τον Μασούρα. Ο νεαρός μπακ με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Μιχαήλ και έκανε το 1-0 για την ομάδα του Ακη Μάντζιου. Ο 22χρονος ακραίος αμυντικός μάλιστα στάθηκε τυχερός, καθώς η μπάλα χτύπησε πρώτα στο δοκάρι του πορτιέρο του ΠΑΣ. Ο Πανιώνιος είχε την υπεροχή και δεν απειλήθηκε καθόλου και έκανε πιο πολύ συντήρηση δυνάμεων.

Στην επανάληψη όμως δώσαμε αγωνιστικό έδαφος στον αντίπαλο και με πέναλντι που κέρδισαν μας ισοφάρισαν.

Η χαρά τους δεν κράτησε πολύ καθώς μετά την ισοφάριση ο Μάντζιος έκανε διπλή αλλαγή και ο Σπιριντόνοβιτς από γύρισμα του Μπουμάλ έκανε το 2-1 με τα χαμόγελα να γυρίζουν σε εμάς και το αντίθετο στους λιγοστούς Γιαννιώτες που ήταν στο γήπεδο.

Ο Τσιλούλης δεν κατάφερε να κάνει το 3-1 και να τελειώσει πιο γρήγορα το ματς και ο ΠΑΣ Γιάννινα φωνάζει για ένα γκολ που ακυρώθηκε στο 93ο λεπτό ΄για οφσάιτ όπως διαμαρτύρεται και για το 2-1 το δικό μας για χέρι.

Όπως και να έχει ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ νίκησε και έκλεισε πολλά στόματα σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια που ήταν πολύ περίεργα…..

Πανιώνιος (Μάντζιος): Μαλέρμπ – Παπαγεωργίου (60’ Σπιριντόνοβιτς), Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Σαραμαντάς – Κόρμπος, Μανιάτης (59’ Τσιλούλης), Μαξίμοβιτς – Μασούρας, Μπουμάλ (94’ Μίκο), Ντουρμισάι

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Ν. Μιχαήλ – Μπουκουβάλας, Αλ. Μιχαήλ, Κάργας, Σεργκελασβίλι – Παμλίδης (46’ Αθανασιάδης), Τζημόπουλος, Κάστρο, Πάντελιτς (52’ Νικολιάς) – Μάνος (70’ Λεό), Κρίζμαν.