Χάσαμε αλλά συνεχίζουμε ΠΑΟΚΑΡΑ μου!!!

HomeΠοδόσφαιρoΠΑΟΚ

Από το Paoktzaki4 Δεν τα καταφέραμε να προκριθούμε στην φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ καθώς η ομάδα μας ηττήθηκε με 1-4 μέσα στην Τούμπα από τ

ΠΑΟΚ -ΑΕΚ 2-0
Δύσκολα 0-1 ο ΠΑΟΚ τον Απόλλων Πόντου!!!
Δεν άξιζε τίποτα περισσότερο ο ΠΑΟΚ στο Europa… ήττα 1-3 από την Μπάτε(vid)

Από το Paoktzaki4

Δεν τα καταφέραμε να προκριθούμε στην φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ καθώς η ομάδα μας ηττήθηκε με 1-4 μέσα στην Τούμπα από την Μπενφίκα.

Η διαφορά μπάτζετ των δύο ομάδων φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο και ο ΠΑΟΚ ενώ είχε την ψυχολογία υπέρ του από το 1-1 στην Πορτογαλία και τον ενθουσιασμό από τον κόσμο και το γρήγορο γκολ μας δεν κατάφερε να το διαχειριστεί και σε συνδυασμό με τα λάθη των ποδοσφαιριστών μας η Μπενφίκα τα εκμεταλλεύτηκε και γύρισε το 1-0 σε 1-3 στο ημίχρονο και σε 1-4 τελικό σκορ βαρύ αλλά το ποδόσφαιρο αυτά έχει καθώς όπως οι ποδοσφαιριστές μας και ο προπονητής μας θα χρεωθούν μια επιτυχία έτσι γίνεται και με μια αποτυχία.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά όπως είπα και πριν για τον ΠΑΟΚ μας καθώς προηγηθήκαμε με 1-0 με γκολ του Πρίγιοβιτς με τον κόσμο μας και την ομάδα μας να είναι σε πελάγη ευτυχίας.

Αν είμασταν λίγο πιο προσεκτικοί ίσως να είχαμε βάλει κιάλλο γκολ πιο πριν στο 5ο περίπου λεπτό και τότε να είχαμε άλλο αγώνα, αλλά με τα ίσως δεν κάνεις κάτι.

Όλα αυτά όμως κράτησαν για πολύ λίγο καθώς η Μπενφίκα πάτησε γκάζι και όλα άλλαξαν.

Στο 20ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση για την Μπενφίκα που μέχρι τότε ο ΠΑΟΚ είχε σταθεί καλά. Με την ισοφάριση όλα άλλαξαν και οι ποδοσφαιριστές μας αγχώθηκαν και τα λάθη ήταν πολλά.

Το 1-2 ήρθε από ανατροπή του Πασχαλάκη στον Σέρβι έπειτα από λάθος του Πασχαλάκη. Το πέναλντι εκτέλεσε ο Σάλβιο στο 26ο λεπτό και έγινε η ανατροπή.

Ο ΠΑΟΚ μας έφτασε λίγο πριν την ισοφάριση στο 35ο λεπτό αλλά ο Έλληνας τερματοφύλακας της Μπενφίκα ο Βλαχοδήμος είπε όχι στην εκτέλεση φάουλ του Μάτος.

Και επειδή ο νόμος του ποδοσφαίρου λέει ότι όποιος χάνει ευκαιρία δέχεται το γκολ έτσι έγινε και με εμάς 4 λεπτά αργότερα στο 39ο λεπτό όταν ο Πίζι με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και κάπου εκεί όποιες ελπιδες υπήρχαν για κάτι καλό τελείωσαν. Ημίχρονο μετά με το 1-3 να είναι βαρύ.

Στην επανάληψη η Μπενφίκα μπήκε με φόρα και στο 49ο λεπτό ο Βαρέλα ανέτρεψε τον Ζαρντέλ και ο Σάλβιο ευστόχησε από τα 11 βήματα το σκορ 1-4 και με αυτό το σκορ πήγαμε μέχρι την λήξη του αγώνα.

Προχωράμε δεν πειράζει μακάρι να είχαμε περάσει αλλά δεν σταματάμε εδώ. Ο ΠΑΟΚ μας είναι μεγάλος και θα συνεχίσει στο Europa League!!!

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιερίνια, Κάνιας (63′ Σάκχοφ), Μαουρίσιο, Πέλκας, Λημνιός (46′ Ουάρντα), Ελ Καντουρί (76′ Ακπομ), Πρίγιοβιτς.
Μπενφίκα: Βλαχοδήμος, Γκριμάλντο, Φέισα, Ντίας, Σέρβι, Σεφέροβιτς (85′ Φέλιξ), Σάλβιο (63′ Σεμέδο) , Πίτσι (75′ Ζίβκοβιτς), Ζαρντέλ, Αλμέιδα, Φερνάντες.