Ποδαρικό με νίκη ο Πανιώνιος 3-1 την Κέρκυρα

HomeΠοδόσφαιρoSuper League

Από τον Σταμάτη Β. Ο Πανιώνιος νίκησε την Κέρκυρα στην πρεμιέρα του β' γύρου της Super League. Η Κέρκυρα προηγήθηκε στη Νέα Σμύρνη, αλλά ο Πανιώνιο

Ο Σταύρος Συγγρός στην Α.Ε. Ελευθερούπολης
Ο Χολαργός έκανε δικό του τον Ντάριν Ντόρσεϊ
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΠΣΑΝΑ 2016-2017 «Α.Ο. ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ»

Από τον Σταμάτη Β.

Ο Πανιώνιος νίκησε την Κέρκυρα στην πρεμιέρα του β’ γύρου της Super League. Η Κέρκυρα προηγήθηκε στη Νέα Σμύρνη, αλλά ο Πανιώνιος με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, γύρισε το ματς, έφτασε στο 3-1 και πήρε το τρίποντο της νίκης, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος της Super League.

Η Κέρκυρα αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, ανοίγοντας το σκορ στο 43ο λεπτό με τον Επστάιν. Ο Πανιώνιος αντέδρασε και κυριάρχησε στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης της Νέας Σμύρνης, φτάνοντας στη νίκη. Στο 46ο λεπτό ο Μασούρας έκανε το 1-1, λίγο αργότερα (53′) ο Λάμπρου έδωσε το προβάδισμα και στο 78′ ο Παπαγεωργίου διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ο Πανιώνιος με αυτή τη νίκη ανέβηκε στους 25 βαθμούς και σίγουρα το πέρας της αγωνιστικής θα τον βρει στην 5η θέση. Η Κέρκυρα έμεινε στους 11 βαθμούς και στην προτελευταία θέση του πίνακα κατάταξης.