Ματσάρα και 2-2 ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ατρόμητο

Από τον Γιαννιώτη

Ματσάρα με όλα τα γκολ (4)να παίνουν στο δεύτερο ημίχρονο και με τον αγώνα να καταλήγει ισοπαλία χωρίς νικητή έγινε στους Ζωσιμάδες ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ατρόμητο με 2-2!!!!

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με πέναλντι του Νταουτά στο 71ο λεπτό.

Οι Περιστεριώτες πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο είχαν την υπεροχή καθώς ο ΠΑΣ Γιάννινα έδειχνε κάπως κουρασμένος.

Όπως έδειχνε ο αγώνας κυλούσε και ο Ατρόμητος φαινόταν να ήταν ο νικητής αλλά ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε άλλα στο μυαλό του και με 2 γκολ μέσα σε 3 λεπτά το 0-1 έγινε 2-1 στο 87ο λεπτό με τον Κόντε να κάνει το 1-1 και δυο λεπτά μετά στο 89ο λεπτό ο Μπετρά να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα ύστερα απο απόκρουση του Γιαννιώτη.

Το παιχνίδι πήρε άλλη τροπή και ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν αυτός που φαινόταν ότι θα πάρει την νίκη ανατροπή αλλά το λάθος του τερματοφύλακα μας μας στέρησε την νίκη καθώς ο Καρασα΄’ιδης ισοφάρισε και έδωσε τον βαθμό στον Ατρόμητο και άφησε τον ΠΑΣ Γιάννινα να μην πιστεύει ότι δεν κατάφερε να νικήσει και να πάρει τους 3 βαθμούς!!!

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Γιαννίκογλου, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Γιάκος, Μανθάτης (54′ Σολτάνι), Αποστολόπουλος, Βιντάλ, Μιχαήλ, Γαρουφαλιάς, Λίλα (63′ Χαλκιαδάκης), Κόντε

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηισαΐας, Μπουσουλάτζιτς, Ούμπιδες (83′ Καρασαλίδης), Μάντσον, Ντάουντα (80′ Βασιλείου), Ντιγκινί, Σάκιτς, Βασιλακάκης, Γιαννούλης, Ρισβάνης