Ζορίστηκε αλλά κατάφερε να πάρει το πολύτιμο διπλό στο «Σέλχαστ Παρκ», η Γιουνάιντεντ!

Σημαντικό διπλό για την Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ, και η μάχη για την τετράδα συνεχίζεται!

Θέλει πολύ τον Σμόλινγκ η Ρόμα!
Ο Ομπαφέμι άφησε την Γιουνάιντεντ εκτός τετράδας!
Κόπηκε από την Εθνική Αγγλίας ο Χάρι Μαγκουάιρ!

Με γκολ των Μάρκους Ράσφορντ και Αντονί Μαρσιάλ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 0-2 την Κρίσταλ Πάλας και δύο αγωνιστικές πριν από το τέλος της Premier League συνεχίζει να ισοβαθμεί με τη Λέστερ, η οποία λόγω διαφοράς τερμάτων(31 η Λέστερ – 28 η Γιουνάιντεντ) υπερτερεί και παραμένει εκείνη στην 4η θέση, που χαρίζει έξοδο στο Champions League. Στο +1 η Τσέλσι στην 3η θέση.

Σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις, ο Ράσφορντ άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα υπέροχο τέρμα.

Η Κρίσταλ Πάλας στο 55ο λεπτό ισοφάρισε με τέρμα του Αγιού μετά από σέντρα του Ζάχα, που σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ με χρήση VAR. Η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ καθάρισε τον αγώνα στο 78ο λεπτό με τον Άντονι Μαρσιάλ που με φοβερό σλάλο σημείωσε το καθοριστικό γκολ. Στην συγκεκριμένη φάση τραυματίστηκε και ο Φαν Άανχολτ της Κρίσταλ Πάλας που αποχώρησε με φορία.

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ(Ρόι Χόντσον): Γκουάιτα, Νταν, Σακό, Φαν Άανχολτ(Ρίντεβαλντ 85′), ΜακΚάρθι(Μίτσελ 85′), Μιλιβόγεβιτς, ΜακΆρθουρ(Σλουπ 72′), Τάουνσεντ, Ζαχά, Αγιού

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ(Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ): Ντε Χέα, Ουάν-Μπισάκα, Λίντελεφ, Μαγκουάιρ, Φοσού-Μενσά, ΜακΤόμιναϊ(Μάτιτς 62′), Πογκμπά, Γκρίνγουντ(Λίνγκαρντ 62′), Φερνάντες, Ράσφορντ, Μαρσιάλ

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα ήταν ο Μάρκους Ράσφορντ που με γκολ και ασίστ καθόρισε το αποτέλεσμα του αγώνα.