Στα προημιτελικά ο ΠΑΟΚ 2-1 τα Τρίκαλα!!!

HomeUncategorized

Από το paoktzaki4 Σε έναν αγώνα διαδικαστικού χαρακτήρα ο ΠΑΟΚ μας έκανε το 2 στα 2 κόντρα στα φιλόδοξα Τρίκαλα και περάσαμε στα προημιτελικά. Ο

Μόνο ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να αποκλειστεί …
ΠΑΟΚ – Πλατανιάς 3-0
Νίκη – τίτλου 1-2 ο ΠΑΟΚ με 7000 Παοκτζήδες στην ΞΑΝΘΗ

Από το paoktzaki4

Ο αγώνας άρχισε να έχει ενδιαφέρον στα τελευταία 15 σχεδόν λεπτά όπου και μπήκαν 3 γκολ!!!

Με δύο γκολ του Πρίγιοβιτς ο ΠΑΟΚ κέρδισε τα Τρίκαλα με 2-1 στην Τούμπα και έτσι πέρασε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο σέντερ φορ του ΠΑΟΚ από κοντά στο 78′ έκανε το 1-0, ενώ ο Μιλοσάβλιεφ στο 90′ ισοφάρισε. Ομως ένα λεπτό μετά ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι και ο Πρίγιοβιτς το εκτέλεσε για το τελικό 2-1.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε εξασφαλίσει την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι, με το εμφατικό 1-5 στα Τρίκαλα.