Στα προημιτελικά του κυπέλλου ο Ολυμπιακός 2-0 τον Πλατανιά

HomeUncategorized

Από τον Κοκκινοφρουρό Ο Ολυμπιακός μας έκανε το αυτονόητο και νίκησε εύκολα τον Πλατανιά σήμερα το μεσημέρι με 2-0 με δυο γκολ του Τζούρτζεβιτς και

«Πεντάσφαιρος» και ωραίος ο Ολυμπιακός!!!!
2 στα 2 ο Θρύλος μας 2-0 την Μπασακσεχίρ
Η αποστολή του Ολυμπιακού για τον σημερινό αγώνα κόντρα στην Μπάγερν

Από τον Κοκκινοφρουρό

Ο Ολυμπιακός μας έκανε το αυτονόητο και νίκησε εύκολα τον Πλατανιά σήμερα το μεσημέρι με 2-0 με δυο γκολ του Τζούρτζεβιτς και έτσι πήρε την πρόκριση σε έναν αγώνα εύκολο αλλά με πολλές ιδιαιτερότητες!!!

Ποιές είναι αυτές? Ντεπούτο του νέου προπονητή μας Όσκαρ Γκαρθία και μάλιστα με νίκη!!!

Η μεγάλη επιστροφή του δικού μας Κέβιν Μιραλάς  που ξανά φόρεσε την ερυθρόλευκη φανέλα και πήγε και πολύ καλά.

Ντεπόυτο του Χατζισαφί που δείχνει καλά στοιχεία και έχει μπει για τα καλά στο κλίμα της ομάδας αφού είχε καλές επεμβάσεις και μάλιστα συνέχεια από την πλευρά του ανέβαινε!!!

Στα του παιχνιδιού ο Ολυμπιακός μας είχε ωραία κυκλοφορία της μπάλας πολλές ευκαιρίες και έναν όμορφο ρυθμό. Διακριθέντες ήταν και ο Σεμπά και ο Τζούρτζεβιτς με τα 2 γκολ του και ο Μιραλάς που παραλίγο να ανοίξει και λογαριασμό σκόρερ.

Στο 68ο λεπτό ο Τζούρτζεβιτς άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό μας  και 2 λεπτά μετά το 90ο λεπτο στο 92ο λεπτό δηλαδή ο Τζούρτζεβιτς πάλι κλείδωσε την νίκη με 2-0!!!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Όσκαρ Γκαρθία): Χουτεσιώτης, Φιγκέιρας, Σισέ, Νικολάου, Χατζισαφί, Ζιλέ (79′ Ταχτσίδης), Μαρτίνς, Ανδρούτσος (69′ Μάριν), Σεμπά, Μιραλάς (85′ Βρουσάι), Τζούρτζεβιτς.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανουέλ Ρόκα): Κοκκαλάς, Καρυπίδης (46′ Βάντερσον), Πριντέτα, Αγγελόπουλος, Ουές, Μάλσα, Στόιτσεφ, Πατράλης, Κοροβέσης (46′ Ντουάλα), Ζίκο (61′ Μπούντνικ), Πετρόπουλος.