Δεν τα κατάφερε η Παναχαϊκή μας ήττα 0-3 από τον ΟΦΗ

HomeUncategorized

Από τον Kostas Rossoneri Πάλεψε, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΟΦΗ γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 στην Α

Παναχαϊκή: Εισιτήρια και προετοιμασία ενόψη ΠΑΣ Γιάννινα
Από το πέταλο του γηπέδου των Τρικάλων θα μπουν οι φίλαθλοι της Παναχαϊκής!!!
Ένας φεύγει ένας ήρθε στην Παναχαϊκή!!!

Από τον Kostas Rossoneri

Πάλεψε, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΟΦΗ γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 στην Αγυιά.
Το παιχνίδι «στράβωσε» από νωρίς καθώς μόλις στο 14′ ο Μάνος άνοιξε το σκορ με πέναλτι, που χρεώθηκε ο Μπουτζίκος μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντίνα, όπως υπέδειξε ο Γρατσάνης. Λίγα λεπτά αργότερα στο 21′, ο Κουτσιανικούλης σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Λουμπαρδέα που έβαλε το κεφάλι του και κατέληξε στα δίχτυα. Το τελικό 3-0 υπέρ των Κρητικών διαμορφώθηκε πάλι στο πρώτο μέρος, όταν ο Μάνος σκόραρε με κοντινό πλασέ έπειτα από πάσα του Κουτσιανικούλη στο 44′.
Η Παναχαϊκή είχε κάποιες καλές στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο ο Μωραΐτης στην πρώτη περίπτωση και ο Κυνηγόπουλος στη δεύτερη δεν κατάφεραν να σκοράρουν και να δώσουν ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
Στα αξιοσημείωτα, η εντυπωσιακή παρουσία του κόσμου της Παναχαϊκής που παρά την μεγάλη απογοήτευση, χειροκρότησε και αποθέωσε τους παίκτες!
Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολίμος, Γκίνο, Αργυρόπουλος, Σωτηράκος, Φωτάκης (72′ Αντωνακόπουλος), Ελευθεριάδης, Πολυχρόνης (46′ Κυνηγόπουλος), Λουμπαρδέας, Μπουτζίκος, Μωραΐτης