Κάηκε η Κρήτη για τον ΟΦΗ του!!!

HomeUncategorized

Από τον Οφητζή Σε έναν αγώνα τελικό ο ΟΦΗ μας ήταν τελικά αυτός που κατάφερε να πάρει την νίκη που ήταν και η παραμονή μας στην Super League εκεί π

Έτοιμος ο ΟΦΗ για την νίκη κόντρα στον Παναιγιάλειο
Να προστατεύσουν την ομάδα ζήτησε η ΠΑΕ ΟΦΗ!!!
Δεν τα καταφέραμε στην Ριζούπολη Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ 0-0

Από τον Οφητζή

Σε έναν αγώνα τελικό ο ΟΦΗ μας ήταν τελικά αυτός που κατάφερε να πάρει την νίκη που ήταν και η παραμονή μας στην Super League εκεί που πρέπει να είναι δηλαδή η ομάδα.

Το παιχνίδι πραγματικά ήταν μια διαφήμιση του ποδοσφαίρου με τα συναισθήματα ειδικά στο τέλος να αλλάζουν και να μην επιτρέπεται να το παρακολουθήσουν όσοι είχαν θέμα με την καρδιά τους!!!

Όλα για όλα στα τελευταία λεπτά με τον Πλατανιά να κρατάει εκείνος την ισοπαλία αφού στο 92ο λεπτό μας πάγωσαν κάνοντας το 2-2 και με αυτό το αποτέλεσμα η Super League τους περίμενε, μέχρι όμως το 95ο λεπτό που με απευθείας χτύπημα φάουλ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα και το γήπεδο να παίρνει φωτιά καθώς η γιορτή είχε ξεκινήσει και τα πανηγύρια!!!

Με τρία γκολ των Νέιρα, Γιακουμάκη και Ναμπί ο ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 3-2 του Πλατανιά και εξασφάλισε την παραμονή του στην Super League.

H ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νέιρα, ενώ στο 42′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Τσαμούρη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σωτηρίου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νίλι.

Στο 68′ ο Γιακουμάκης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΟΦΗ, όμως στο 92′ ο Παπανικολάου ισοφάρισε σε 2-2 για τον Πλατανιά.

Το νικητήριο γκολ για την ομάδα μας πέτυχε στο 95′ ο Αντίλ Ναμπί με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Εύχομαι με σωστό προγραμματισμός στην επόμενη αγωνιστική χρονιά ο ΟΦΗ να πρωταγωνιστεί στις επάνω θέσεις εκεί που πρέπει να είναι και όχι στις κάτω!!!

ΟΦΗ (Χ. Βέρα): Σωτηρίου, Κοροβέσης, Παπάζογλου, Νάστος, Μπράουν, Μεγιάδο, Σακόρ (59′ Ναμπί), Νέιρα, Φερέιρα (59′ Ντίνας), Βαζ, Σάσι (46′ Γιακουμάκης)