Ολυμπιακός – Ξάνθη 3-1 νίκη στο ρελαντί

HomeUncategorized

Από τον Μανιογνώστη Νίκη στο ρελαντί για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς που επικράτησε με 3-1 επί της Ξάνθης για την 22η αγωνιστική της Superleague 1.

Κάτοικος Λάρισας παραμένει ο Λεοζίνιο
Ο Σαλβατόρε Συρίγκου στην Σεβίλλη
Ανακοίνωση για τα φιλικά παιχνίδια

Από τον Μανιογνώστη

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο όπως συνηθίζουν στο Γεώργιος Καραϊσκάκης και βρήκαν γκολ στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης και ήταν μια από τις εντολές που είχε δώσει ο Πορτογάλος τεχνικός του Ολυμπιακού πριν την έναρξη του αγώνα! Συνέχισε να έχει ευκαιρίες ο Ολυμπιακός και λίγο αργότερα βρήκε γκολ από στημένη μπάλα με σκόρερ τον συνήθες ύποπτο Γιουσέφ Ελ Αραμπι

Στην επανάληψη οι ερυθρόλευκοι κατέβασαν τον ρυθμό του παιχνιδιού τους παρόλα αυτά  βρήκαν και άλλο γκολ και στην συνέχεια από λάθος των ερυθρολεύκων καταλογίστηκε πέναλτι σε βάρος του Ολυμπιακού και μείωσε η ομάδα της Ξάνθης  σε 3-1.

Επιπλέον να σημειωθεί πως πήρε χρόνο συμμετοχής ο Κώστας Φορτούνης ο οποίος ήταν κινητικός και επιχείρησε να κουβαλήσει αρκετά την μπάλα!

Επίσης χρόνο συμμετοχής πήρε και το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ολυμπιακού ο Αχμέντ Χασάν ο οποίος στην επιστροφή του βρέθηκε πολύ κοντά στο να πετύχει γκολ και να γράψει και εκείνος το όνομα του στον φωτεινό πίνακα.