Βήμα πρόκρισης η ΑΕΚ 2-1 τον ΑΡΗ

HomeUncategorized

Από τον Ενωσίτη Το πρώτο βήμα έγινε για τον δρόμο προς τον τελικό του κυπέλλου για την ΑΕΚ μας αφού νίκησε τον ΑΡΗ στο Ο.ΑΚ.Α. με 2-1. Η ΑΕΚ νίκ

Στην ΑΕΚ της καρδιάς του ο Μπάκα!!!!!
Στην ΑΕΚ ο Βράνιες!
ΑΕΚ: Τα εισιτήρια για τον αγώνα με την Μπασάκσεχιρ

Από τον Ενωσίτη

Η ΑΕΚ νίκησε τον Αρη Θεσσαλονίκης με 2-1 στο Ολυμπιακό Στάδιο στον πρώτο αγώνα των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας 2019-20. Ρεβάνς στο «Κλεάνθης Βικελίδης στις 22-23/4/2020.

Το σκορ άνοιξε ο Πέτρος Μάνταλος στο 8′ με άψογο πλασέ μετά από τακουνάκι-πάσα του Μάρκο Λιβάια αλλά ο Αρης ισοφάρισε άμεσα (11’΄) με ανύπαρκτο πέναλτι που κέρδισε ο Ντάνιελ Λάρσον από τον Στράτο Σβάρνα. Το γκολ της νίκης ήρθε από τον COSMOTE MVP Ογκνιεν Βράνιες στο 57′ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ντάνι Βέρντε.

Με 25′ καθυστέρηση άρχισε το β’ ημίχρονο και με άλλα δέκα λεπτά καθυστέρηση ολοκληρώθηκε