Σούζα το “Αλογάκι ” 3-1 η Λάρισα τον Βόλο!!!

HomeUncategorized

Από τον Λαρισαίο Το αφεντικό ήταν η Λάρισα στο χθεσινό αγώνα αφού κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και από 0-1 που έχανε από τν Βόλο να το κάνει 3-1

Νίκη με ανατροπή η Λάρισα 3-2 τον ΟΦΗ!!!
Καυστική δήλωση του κ.Κούγια!!!!
Για την νίκη σήμερα η ΑΕΛ κόντρα στον Παναιτωλικό

Από τον Λαρισαίο

Το αφεντικό ήταν η Λάρισα στο χθεσινό αγώνα αφού κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και από 0-1 που έχανε από τν Βόλο να το κάνει 3-1!!

Το παιχνίδι είχε τα πάντα. 3 αποβολές!!! 1 χαμένο πέναλντι, 4 γκολ συνολικά, ένταση, ευκαιρίες και γενικά ήταν ματσάρα!!!

Ο Βόλος έχασε το πέναλντι, αλλά αυτό δεν τους πτόησε και λίγα λεπτά μετά προηγήθηκαν με 0-1.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την Λάρισα στο 44ο λεπτό ο Γκαζάλ αποβλήθηκε και έτσι η Λάρισα έμεινε με 10 παίχτες και με το σκορ 0-1.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων σειρά για αποβολή είχε η ομάδα του Βόλου καθώς ο Οικονόμου ήταν αυτός που είδε την δεύτερη κίτρινη καθώς είχε υποπέσει σε σφάλμα πιο πριν αφού είχε κάνει πέναλντι. Ένα πέναλντι το οποίο ο Τόρζε το μετέτρεψε σε γκολ ισοφαρίζοντας για την ομάδα μας.

Το ημίχρονο έληξε 1-1 και στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μέχρι και το 67ο λεπτό στα ίσια τουλάχιστον αριθμητικά.

Στο 67ο λεπτό ο Β όλος έμεινε με 9 παίχτες καθώς αποβλήθηκε ο Λύρατζης και αυτός με δεύτερη κίτρινη κάρτα και έτσι ο δρόμος προς την νίκη για την Λάρισα έγινε πιο εύκολος.

Η πίεση της Λάρισας έφερε το γκολ στο 83ο λεπτό πάλι με τον Τόρζε και το 3-1 έγινε στις καθυστερήσεις με τον Μπούστο!!!

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μούζεκ (76΄ Στελιάνο), Μάρκοβιτς (53΄ Ζίζιτς), Μιχαήλ, Μπέρτος, Μιλοσάβλιεβιτς (63΄ Ηλιάδης), Σετσέροβιτς (76΄ Μπούστος), Βινίσιους, Γκαζάλ, Τόρζε, Παπάζογλου (63΄ Ασούμπρε).

ΒΟΛΟΣ (Ξηροφώτος): Μελίσσας, Φεράρι, Οικονόμου, Διαμάντης, Λύρατζης, Μαξ, Τσοκάνης (53΄ Μπαλογιάννης), Ζοάο (87΄ Κυζιρίδης), Γκουαροτσένα (87΄ Τόρες), Τσαούσης (46΄ Δημόπουλος), Μάντζης (53΄ Μουνίθ).