Μόνο περηφάνια ΑΡΗ μου!!!

HomeUncategorized

Από τον Αρειανό Ο ΑΡΗΣ μας έφτασε στην πηγή αλλά δυστυχώς δεν ήπιαμε νερό. Με το σκορ να είναι 2-0 υπέρ μας μέχρι και το 95ο λεπτό 1 λεπτό δηλαδ

Φιλική νίκη στον Εύοσμο ο ΑΡΗΣ 3-0 τον Αγροτικό Αστέρα
Άτυχος ο ΑΡΗΣ έμεινε στο 0-0 με την ΑΕΛ Λεμεσού(vid)
Επανήλθαν στις προπονήσεις οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ

Από τον Αρειανό

Ο ΑΡΗΣ μας έφτασε στην πηγή αλλά δυστυχώς δεν ήπιαμε νερό.

Με το σκορ να είναι 2-0 υπέρ μας μέχρι και το 95ο λεπτό 1 λεπτό δηλαδή πριν την λήξη του αγώνα όλα έδειχναν ότι θα πάρουμε την πρόκριση… Ο Λιβάγια όμως είχε αντίθετη άποψη και με γκολ, στο 96ο λεπτό έστειλε τον αγώνα στην παράταση και εκεί στο 102ο λεπτό ο Λιβάγια κλείδωσε την πρόκριση για την ΑΕΚ.

Η ομάδα μας μπήκε λίγο μουδιασμένα μέσα και έδωσε αρκετό χώρο στον αντίπαλο.

Παρόλα αυτά η ομάδα ξεκίνησε μετά το 15ο λεπτό να κάνει πιο αισθητή την παρουσία της προς την εστία της ΑΕΚ και με κύριο μοχλό τον πολύ καλό Φετφατζίδη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες και γενικά ο Άρης απείλησε 2 φορές μία με τον Κόρχουτ και μία με τον Φετφατζίδη, με την ΑΕΚ να απαντάει με τον Βέρντε και με τον Ολιβέιρα.

Στην επανάληψη ο ΑΡΗΣ πίεσε και με μια πολύ ωραία ενέργεια ο Φετφατζίδης στο 57ο λεπτό έδωσε στον  Μαντσίνι ο οποίος άνοιξε το σκορ και έδινε σκορ πρόκρισης στο ΑΡΗ. Η ψυχολογία ήταν με εμάς και μάλιστα ο Ντιγκινί στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπάρκα για να γράψει το 2-0 και να είμαστε με το 1,5 πόδι στον τελικό.

Η ΑΕΚ όμως πριν καλά καλά σταματήσουν οι πανηγυρισμοί μας, πέτυχε το γκολ με τον Λιβάγια να ισοφαρίζει και να στέλνει το παιχνίδι στην παράταση.

Μια παράταση στην οποία ο ΑΡΗΣ φανερά ράκος από την ψυχρολουσία του γκολ που δεχτήκαμε στο 95ο λεπτό δεν κατάφερε τίποτα και σαν να μην έφτανε αυτό ο Λιβάγια έκανε και το 2-3 στο 102.

Δεν πειράζει όμως δεν το βάζουμε κάτω η ομάδα μας είναι για πολύ μεγάλα πράγματα και με σωστή δουλεία θα τα καταφέρουμε

ΑΡΗΣ (Μ. Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ, Δεληζήσης, Σάσα, Κόρχουτ, Ματίγια, Τόνσο (96΄Μαρτίνες), Φετφατζίδης (78΄Μπα), Γκάμα (89΄Ντιγκινί), Λάρσον (49΄Μαντσίνι), Ιντέγε

ΑΕΚ (Μ. Καρέρα): Μπάρκας, Μπακάκης (46΄Παουλίνιο), Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Λόπες (64΄Χουλτ), Σιμόες, Κρίστιτσιτς (73΄Αραούχο), Μάνταλος, Βέρντε (65΄Αλμπάνης), Λιβάγια, Ολιβέιρα

Διαιτητής: Ντάνι Μακέλι (Ολλανδία)