Ο Ομπαφέμι άφησε την Γιουνάιντεντ εκτός τετράδας!

HomeUncategorized

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Ομπαφέμι τιμώρησε την Γιουνάιντεντ!

Ο νεαρός Isak Hansen-Aaroen στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Λέστερ Σίτι 0-2 Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ: 3η και στο Champions League, η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ!
Θέλει πολύ τον Σμόλινγκ η Ρόμα!

Η Σαουθάμπτον με τέρμα του Ομπαφέμι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από το Ολντ Τράφορντ και στέρησε από την Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ την 3η θέση!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε πρώτη κοντά στο γκολ στο 10′. Ο Μαρσιάλ έκλεψε την μπάλα από τον Γουάρντ-Πρόουζ και βρέθηκε τετ α τετ με τον ΜακΚάρθι, τον νίκησε. Δύο λεπτά αργότερα η Σαουθάμπτον άνοιξε το σκορ. Λάθος από τον Πογκμπά που έχασε από τον Ινγκς, εκείνος άνοιξε στον Ρέντμον αριστερά η σέντρα του τελευταίου βρήκε τον αμαρκάριστο Άρμστρονγκ ο οποίος κατέβασε την μπάλα και από κοντά έκανε το 0-1. Μέσε σε τρία λεπτα(20-23) η Γιουνάιντεντ έκανε την ολική ανατροπή! Στο 20ο λεπτό ο Πογκμπά έκανε το γέμισμα στη μεγάλη περιοχή, ο Μαρσιάλ κατέβασε και πέφτοντας έστρωσε στον Ράσφορντ ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής και αριστερά με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Μαρσιάλ από δημιουργός, έγινε σκόρερ και με εκπληκτικό πλασέ σημείωσε το 2-1.

Εκεί που όλα δείχνανε ότι η Γιουνάιντεντ θα πάρει ένα τεράστιο τρίποντο που την ανέβαζε στην 3η θέση, ο Ομπαφέμι με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ σημείωσε το 2-2 και στέρησε από την Γιουνάιντεντ δύο πολύτιμους βαθμούς!

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΝΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο(Γουίλιαμς 75′), Πογκμπά(Φρεντ 63′), Μάτιτς, Γκρίνγουντ(ΜακΤόμινεϊ 84′), Φερνάντες(Τζέιμς 84′), Ράσφορντ, Μαρσιάλ

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: ΜακΚάρθι, Πίτερς, Στέφενς, Μπεντνάρεκ, Μπέρτραντ, Άρμστρονγκ(Σμόλμπον 70′), Γουάρντ-Πρόουζ, Ρομέου, Ρέντμοντ, Ίνγκς, Άνταμς(Λονγκ 64′)

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ο Άντονι Μαρσιάλ που με 1 γκολ και 1 ασίστ βοήθησε να φέρει το ματς τούμπα για την Γιουνάιντεντ, που όμως τελικά δεν πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.