Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ 1-1 Γουέστ Χαμ: Η τετράδα στα χέρια της!

Παρά ότι απέτυχε να κερδίσει την Γουέστ Χαμ, η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ, η τύχη της είναι στα δικά της χέρια.

Συνελήφθη ο Μαγκουάιρ στη Μύκονο!
Κόπηκε από την Εθνική Αγγλίας ο Χάρι Μαγκουάιρ!
Διεκδικεί Μπέιλ η Γιουνάιτεντ!!

Ισόπαλο έληξε το αποτέλεσμα ανάμεσα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Γουέστ Χαμ στο Όλντ Τράφορντ. Το 1-1 βόλεψε ουσιαστικά και τις δύο ομάδες, εφόσον οι Κόκκινοι Διάβολοι με 63 πόντους έφτασαν την τετράδα(3η θέση μπροστά από την Τσέλσι στην διαφορά τερμάτων), πέταξαν στην 5η θέση την Λέστερ και ψάχνουν δύο αποτελέσματα την τελευταία αγωνιστική κόντρα στις «Αλεπούδες» για να εξασφαλίσουν την παρουσία τους στο Champions League. Η Γουέστ Χαμ με αυτόν τον πόντο έμεινε και μαθηματικά στην κατηγορία.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε με όρεξη να πιέσει και σε σύντομο χρονικό διάστημα έδειξε τα δόντια της, με τελικές από Μαρσιάλ και Γκρίνγουντ μόλις στο 3ο λεπτό. Ωστόσο η ομάδα που προηγήθηκε ήταν η Γουέστ Χαμ καθώς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντόνιο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, τα «Σφυριά» πήραν κεφάλι στο σκορ.

Η ισοφάριση για τους «Κόκκινους Διαβόλους» ήρθε στο 51ο λεπτό έπειτα από ωραία συνεργασία μεταξύ Μαρσιάλ και Γκρίνγουντ, με τον τελευταίο να τελειώνει υποδειγματικά την φάση και να φτάνει τα 17 γκολ στην σεζόν!

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ήταν ο Ντέκλαν Ράις, που και στο επιθετικό και στο αμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού ήταν εξαιρετικός. Επίσης ήταν ο παίχτης που κέρδισε το πέναλτι για την ομάδα του, μετά από χέρι του Πολ Πογκμπά.