Κέρδισε πριν τον «τελικό» με την Γουλβς ο Ολυμπιακός

HomeUncategorized

Ο Ολυμπιακός έδειξε έτοιμος για την ρεβάνς με την Γουλβς και νίκησε την Ομόνοια με 3-0 σε φιλική αναμέτρηση.

Ολυμπιακός: Οι γυναίκες άρχισαν την προετοιμασία !!
Covid-19: Στον Ολυμπιακό θετικός και ο Τζολάκης!
Επίσημο: Παρελθόν από τον Ολυμπιακό ο Πετρέας!

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς επικράτησε με 3-0 της Ομόνοιας σε φιλικό που διεξήχθη στου Ρέντη. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά το ματς, ο Μασούρας απείλησε δις τον Φαμπιάνο, με την Ομόνοια να ανησυχεί την ερυθρόλευκη άμυνα και να έχει δοκάρι με τον Γκόμεθ. Το φιλικό παρότι ξεκίνησε με καλό ρυθμό στη συνέχεια και λόγω της ζέστης έπεσε, με τον Ολυμπιακό να «χτυπάει» δις στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους.

Στο 42ο λεπτό ο Λούφτνερ έκανε το λάθος και ο Καμαρά με διπλή προσπάθεια άνοιξε το σκορ, για να έρθει στο φινάλε του ημιχρόνου ο Βαλμπουενά και με άψογη εκτέλεση φάουλ από τα όρια της περιοχής να δώσει αέρα δύο τερμάτων στους Πειραιώτες πριν την ανάπαυλα.

Χωρίς φρένα μπήκαν και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι, πέτυχαν ένα ακόμη τέρμα και καθάρισαν το παιχνίδι κάνοντας στη συνέχεια συντήρηση δυνάμεων και ρίχνοντας τον ρυθμό του παιχνιδιού. Στο 54ο λεπτό ο Ραντζέλοβιτς σκόραρε με κεφαλιά για το 3-0, με την Ομόνοια να ψάχνει στη συνέχεια τουλάχιστον το γκολ της τιμής αλλά να μην το βρίσκει και το σκορ να παραμένει έτσι μέχρι το τέλος.