Πόλο γυναικών: Νίκες για Ολυμπιακό, Γλυφάδα και Βουλιαγμένη

HomeΥπόλοιπα ΑθλήματαΠόλο

Πόλο γυναικών: Νίκες για Ολυμπιακό, Γλυφάδα και Βουλιαγμένη

Το απόλυτο συνέχισαν οι Βουλιαγμένη, Ολυμπιακός και Γλυφάδα στην Α1 γυναικών στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Κλήρωση σήμερα (14/10) για την Volley League
Ανακοινώθηκαν οι αριθμοί στις φανέλες των παικτών του Άρη!!
Αφιέρωμα ομάδας: Α.Σ. ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ

Το 2/2 στις πρώτες αγωνιστικές πέτυχαν σήμερα ο Ολυμπιακός, η Βουλιαγμένη και η Γλυφάδα.

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός επικράτησε με 21-7 της ΝΕΠ στην Πάτρα, η Γλυφάδα 11-5 τον Νηρέα Χαλανδρίου, και η Βουλιαγμένη με 17-4 επί του ΝΟ Ρεθύμνου.

Τα στοιχεία των αγώνων: 

ΝΕΠ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-21 

Τα οκτάλεπτα: 2-5, 2-3, 2-8, 1-5

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σινέμογλου 1, Μπαλάτσα Μ. 1, Τσιμάρα Ευφ. 1, Μανέτα, Μπαλάτσα Ν. 1, Μιχαηλίδου 3, Μοιράλη , Ντάσιου, Τσιμάρα Ευδ., Λυκοθανάση, Πουλοπούλου, Κιούρκα, Κουρέτα

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Σταματοπούλου, Ελ. Πλευρίτου 4, Μπενέκου, Ελευθεριάδου, Κανετίδου 1, Τζωρτζακάκη, Σιούτη 2, Μ. Πλευρίτου  2, Χαλδαίου 2, Β. Πλευρίτου 5, Μυριοκεφαλιτάκη 5, Δουρέκα, Τορνάρου, Τριχά, Χριστοδούλου

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 11-5

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 1-1, 3-3, 3-0

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου Π., Γκίλλα Αγγ. 2, Γιαμπασάκου, Γρηγοροπούλου 3, Κόλλια, Αντωνιάδη, Κολιτσοπούλου, Κοκκινάκη, Φουντωτού 2, Γαλιατσάτου 2, Κοντογιάννη 2, Καρύτσα, Θωμοπούλου, Γκίλλα Πλ.

Νηρέας Χαλανδρίου (Ανέστης Πεσματζόγλου): Λάζαρη, Μπογκατσένκο 2, Μαυρωτά 2, Κοτσάφτη, Κοβάσεβιτς Ευστ., Πάτερου Ε., Κανελλοπούλου, Μπόβαλη, Αγγελίδη, Χότσμπέργκ 1, Κάσσαρη, Νιαρχάκου, Κοβάσεβιτς Σ., Κονταλέξη, Παναγιώτι.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 4-17

Τα οκτάλεπτα: 1-5, 2-3, 0-4, 1-5

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού, Λαμπαθάκη, Κυριακάκη 1, Φαρμάκη Μ., Τσιουγκρή, Παπαδάκη, Φραγγελάκη, Παναγιωτάκη 1, Γαβαλά 2, Λιμπιτάκη, Χρυσοβέργη, Παντελιδάκη, Νύκταρη.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Κούλχαας 5, Ανδρεάδη, Μουστακαρία 3, Γιαννοπούλου 1, Καλογεροπούλου, Νίνου 2, Πάτρα 1, Γαρδέρη 1, Σάντα 3, Κοντονή 1, Καϊάφα, Μαυρωτά

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες) 
1. Ολυμπιακός 6
2. Βουλιαγμένη 6
3. Γλυφάδα 6
4. ΑΕΚ 4
5. Εθνικός 3
6. Νηρέας Χαλανδρίου 1
7. ΝΟΛ 1
8. Πανιώνιος 1
9. ΝΕΠ 0

10. ΝΟ Ρεθύμνου 0

COMMENTS

WORDPRESS: 0